Stretching

Stretching relaksacyjny

Metoda rozciągania nieinwazyjna:

  • zapewnia elastyczność mięśni,
  • zwiększa ruchomość stawów, a tym samym poprawia koordynację całego ciała,
  • poprawia krążenie, co zmniejsza ryzyko wystąpienia zakwasów, tak jak wszelka aktywność fizyczna, obniża poziom stresu, rozluźniając spięte mięśnie.
  • ujędrnia sylwetkę, nie redukując masy ani nie budując nadmiernej ilości tkanki mięśniowej.

Stretching to dobra forma treningu praktycznie dla każdego, nie ma ograniczeń co do wieku.

Szczególnie polecamy stretching:

  • osobom uskarżającym się na sztywność i bóle karku,
  • osobom prowadzącym siedzący tryb życia,
  • osobom spędzającym dużo czasu przy biurku czy na siłowni – aby uelastycznić zbyt zwarte mięśnie i poprawić ich funkcjonowanie.

Zapraszamy wszystkich nie zależnie od płci, wieku czy wagi.
CZAS ZROBIĆ COŚ DLA SIEBIE !

Stretching dynamiczny

Są to ćwiczenia rozciągające, które polegają na szybkim naciągnięciu mięśnia i powrocie do jego naturalnej pozycji. Oznacza to, że podczas ćwiczeń porusza się kończynami w różnych płaszczyznach, w maksymalnym zakresie ruchu. Podczas stretchingu dynamicznego mięsień staje się sprawniejszy, zwiększa się jego elastyczność i wydajność. Dodatkowo stretching dynamiczny powiększa ruchomość stawów. Dzięki temu prawidłowo wykonuje się ćwiczenia, a co za tym idzie - minimalizuje ryzyko kontuzji podczas treningu (rozgrzewka dynamiczna zapobiega m.in. urazom ścięgna Achillesa, naciągnięciom i naderwaniom mięśni). Ponadto podczas stretchingu dynamicznego rozszerzają się naczynia krwionośne, co gwarantuje odpowiednie zaopatrzenie mięśni w tlen, a co za tym idzie - ograniczenie zmęczenia podczas treningu właściwego. W związku z tym stretching dynamiczny należy wykonywać przed treningiem.


Partnerzy
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.