Akrobatyka

Zajęcia Akrobatyki prowadzone w Akademii Sztuki Baletowej skierowane są zarówno do dziewczynek jak i chłopców. Prowadzone są z myślą o coraz bardziej rozprzestrzeniających się wadach postawy u dzieci.

Program zajęć dostosowany jest do możliwości oraz potrzeb fizycznych i psychomotorycznych młodych osób. Dba nie tylko o umiejętności gimnastyczne ale pomaga ukształtować własną osobowość, uczy współpracy w grupie, tolerancji, systematyczności, kreatywności a przede wszystkim konsekwencji w osiągnięciu wyznaczonego celu.

Intensywność zajęć dostosowana jest do skali zapotrzebowania wysiłku fizycznego. Pozwala zaspokoić dzieci o dużej ruchliwości, która często wyróżnia ich spośród rówieśników.

Metodyka opiera się na okresie przygotowawczym mięśni do ćwiczeń gimnastycznych oraz uwzględnia nauczanie pracy z przyrządami ( szarfy, kółka, maczugi).

Akrobatyka w ASB:

  • zapewnia opanowanie podstawowych ćwiczeń gimnastycznych : stanie oraz chodzenie na ramionach, mostki, szpagat, sznurek, przerzuty bokiem ( gwiazdy) a w przyszłości salta itd.,
  • pozytywnie wpływa na wszystkie mięśnie, które są odpowiedzialne za prawidłową postawę ciała,
  • może być elementem każdej innej dyscypliny sportowej , co sprawia, że akrobatyka jest początkowym przygotowaniem organizmu do innych gatunków tańca i sportów,
  • jest dobrym sposobem, który reguluje nadpobudliwość ruchową u dzieci, bo pozwala wyładować im nagromadzoną energię.

Zajęcia akrobatyczne wszechstronnie kształtują Państwa dziecko, a także pozwalają spełnić jego gimnastyczne marzenia!

Zapraszamy!


Partnerzy
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.