Taniec klasyczny

Rytmika baletowa

Program zajęć przygotowany jest z myślą o dzieciach w wieku od 3 do 5 lat. Stanowi przygotowanie naszych najmłodszych uczniów do ćwiczenia tańca klasycznego w późniejszych etapach, a także zawiera naukę podstawowych elementów baletu klasycznego. Zajęcia prowadzone są w postaci muzyczno-ruchowych zabaw, po okiem doświadczonych pedagogów, których zadaniem jest wyrobienie poczucia rytmu u dzieci, rozwinięcie wyobraźni przestrzennej, koordynacji ruchowej, wzmocnienie mięśni, uelastycznienie ciała a także zadbanie o poprawną postawę. Podczas zajęć panuje życzliwa atmosfera.

Co jest niezbędne?
Strój do ćwiczeń baletowych i baletki.

Gorąco polecamy!


Taniec klasyczny klasa I

Program zajęć przygotowany jest z myślą o dzieciach od 5 do 7 roku życia. Obejmuje wstępne ćwiczenia przodem do drążka. Skupia się nad nienaganną postawą ciała, kształtuje prawidłowe ustawienie pozycji baletowych stóp oraz równowagę. Czas trwania zajęć, dynamika a także zakres realizowanego materiału dostosowany jest do możliwości anatomicznych i psychomotorycznych dziecka, które są istotne w dalszych etapach rozwoju w dziedzinie tańca klasycznego. Klasa I jest przygotowaniem do wykonywania ćwiczeń baletowych bokiem do drążka.

Co jest wymagane?
Strój do ćwiczeń baletowych i baletki.

Gorąco polecamy!


Taniec klasyczny klasa II

Program obejmuje podstawową lekcję tańca klasycznego bokiem do drążka, stosowaną według ściśle określonej metodyki państwowych szkół baletowych. Możliwość uczęszczania dzieci do klasy II wymaga umiejętności ukształtowanych we wcześniejszej edukacji tańca klasycznego. Czas trwania zajęć, dynamika a także zakres realizowanego materiału dostosowany jest do możliwości anatomicznych i psychomotorycznych dziecka. Klasa II obejmuje bardziej zaawansowane ćwiczenia przy drążku, rozwija umiejętności rytmiczne, ruchowe oraz jest etapem przygotowującym uczniów do wykonywania ćwiczeń na środku sali.


Taniec klasyczny klasa III

Program skierowany jest do uczniów na poziomie zaawansowanym. Obejmuje kompletną lekcję tańca klasycznego, która wzorowana jest na metodyce ułożonej przez Agrypinę Waganową. Lekcja zawiera ćwiczenia przy drążku, na środku sali, które wzbogacone są allegrem-czyli skokami lub ćwiczeniami na pointach.


Taniec klasyczny klasa IV

Program oparty na lekcji repertuarowej, która obejmuje techniki tańca klasycznego, neoklasycznego, Balanchine Technique oraz wariacji z repertuarów baletowych. Jest to najwyższy poziom szkolenia w technice tańca klasycznego, zajmujący się przygotowaniem uczniów do egzaminów dyplomowych na tancerza zawodowego, konkursów baletowych, audycji do teatrów tańca i teatrów muzycznych w kraju i za granicą. Program zajęć proponowany jest dla tancerzy profesjonalnych oraz uczniów przygotowujących się do dyplomu.Akademia Sztuki Baletowej obejmuje swoich uczniów impresariatem artystycznym.


Partnerzy
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.