Pilates

Pilates jest to trening całego ciała. Składa się z 500 ćwiczeń inspirowanych jogą, baletem i ćwiczeniami siłowymi. Istotą ich jest rozciąganie, spinanie i rozluźnianie mięśni. Metodyka skierowana jest ku poprawie elastyczności, siły, równowagi i świadomości swojego ciała. Cechuje go niewiarygodna efektywność przez co stał się techniką wspomagającą tancerzy zawodowych.

System ćwiczeń z powodzeniem wyparł mało elastyczny areobik, rozbudowujący masę mięśniową. W perfekcyjny sposób zmierza do wysmuklenia sylwetki, uzyskania płaskiego brzucha i pozbycia się nadmiernej tkanki tłuszczowej.

Technika Pilates skupia się nie tylko na mięśniach słabych i mocnych ale również na tych o których dowiadujemy się dopiero podczas ćwiczeń. Mięśnie podlegają rozciąganiu i wzmocnieniu przez co stają się bardziej elastyczne i sprężyste.

Technika Pilates jest odpowiednia dla każdego, niezależnie od wieku czy stanu zaawansowania. Podczas ćwiczeń nie wykonuje się gwałtownych ruchów czy podskoków. Jest to doskonała metoda dla osób z bólami stawów i kręgosłupa, osób z nawagą, ograniczającą możliwość aktywnych ćwiczeń. Podstawową zasadą ćwiczeń Pilates jest to, że nie ich ilość jest najważniejsza lecz jakość.

Podczas ćwiczeń ważna jest dbałość o prawidłowe oddychanie i kontrola przepony. Aby uzyskać satysfakcję z wykonywania ćwiczeń potrzebna jest systematyczność, osiągana ćwiczeniem minimum dwa razy w tygodniu. Pierwsze efekty pojawiają się dużo szybciej niż w pozostałych systemach sportowych, bo już po pierwszych 10-20 sesjach.

Zrób coś dla siebie!


Partnerzy
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.