Pedagodzy

Kowcz

Absolwentka Szkoły Baletowej w Kijowie, pierwsza Solistka Teatru Opery i Baletu we Lwowie oraz Opery Warszawskiej. Niezapomniana odtwórczyni Giselle i Innych największych przedstawieniach baletowych Teatru Wielkiego w Warszawie Po ukończeniu Studium Pedagogiki Tańca Klasycznego przy Ministerstwie Kultury i Sztuki w Warszawie podjęła pracę w Warszawskiej Szkole Baletowej, w Teatrze Wielkim, w Operetce Warszawskiej oraz w Centralnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego.

Kazimierz

Uzyskał Dyplom z wyróżnieniem O.S. Baletowej
Pracował w Operze Bałtyckiej u Pani Janiny Jarzynównej Sobczak, później w Operze w Bydgoszczy. Solista, później Pierwszy Solista i Pierwszy Tancerz Teatru Wielkiego w Łodzi. Studiował pedagogikę tańca w Akademii Muzycznej w Warszawie. Był kierownikiem baletu w Tetrze Muzycznym w Gdyni. Wyjechał za granicę do Mons w Belgii. 8 lat pracował w Centre de Classique, później równolegle także w Esch w Luxemburgu jako profesor tańca klasycznego „a titre”. W czasie jego kariery tanecznej występował gościnnie w Szwajcarii, Bułgarii, Grecji, Finlandii, Włoszech, Peru, Francji i Niemczech. Po powrocie do Polski był Kierownikiem Baletu w Teatrze Wielkim w Łodzi. W 2000 roku podjął pracę w Gdańskiej Szkole Baletowej, w której nadal naucza. Uzyskał stopień nauczyciela dyplomowanego. Podczas ponad pięćdziesięcioletniej pracy zawodowej był uhonorowany odznaczeniami: Złotym i Srebrnym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” oraz „Statuetką Terpsychora”.

Asb.edu.pl

Członek Międzynarodowej Rady Tańca CID (Consiel International de La Danse) UNESCO w Paryżu. Założyciel Akademii Sztuki Baletowej. Prekursor idei powołania Ogólnopolskiego Konkursu Sztuki Baletowej dla szkół niepublicznych i ośrodków kulturalnych w Polsce. Solista baletu przez szereg lat związany z teatrami we Francji, Szwajcarii, Włoszech. Dyrektor teatrów Panache, Trendy. Choreograf pedagog tańca klasycznego. Twórca licznych spektakli baletowych w kraju i za granicą.

Kamila

Tancerka dyplomowana, choreograf, członek Związku Artystów Scen Polskich, laureatka prestiżowych konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych , wielokrotna stypendystka Prezydenta Miasta za wybitne osiągnięcia artystyczne. Asystent choreografa Jacka Walasika. Tańczyła główne role m.in. „Marii Magdaleny”, asystując przy spektaklach „Requiem Mozarta”, „ Ostatnia Pieta Michała Anioła”, "Chopiniana", „Cztery Pory Roku Vivaldiego” wystawianych w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Oprócz działalności choreograficznej prowadzi zajęcia przygotowujące do Konkursów w Polsce i za granicą.
W 2015 roku jej uczennice zdobyły najwyższe punktacje w Ogólnopolskich Konkursach Baletowych.

Stella

Obecnie tancerka klasyczna w największym zespole baletowym w Polsce - w Polskim Balecie Narodowym w Teatrze Wielkim Operze Narodowej. Profesjonalną naukę tańca zaczęła w wieku 9 lat gdy została przyjęta do Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Jako mała dziewczynka wzięła udział w Projekcie Dance Open w Sankt Petersburgu. Po trzecim roku już została wytypowana do wzięcia udziału w Ogólnopolskich Spotkaniach Baletowych w Gdańsku - zdobyła wyróżnienie jako najwyższą formę nagrody i to otworzyło jej nowy rozdział w OSB w Gdańsku. Pod okiem wspaniałych pedagogów przez następne trzy lata zdobywała wszystkie nagrody w Konkursach Tańca oraz stypendia Funduszu Krajowego na Rzecz Dzieci i Fundacji Balet. Po 6 tej klasie Gdańskiej Szkoły Baletowej wyjechała do Mediolanu na audycje do " Accademia di ballo Teatro alla Scala", tam też po kolejnych trzech latach dostała dyplom Profesjonalnej Tancerki. Jeszcze jako uczennica pracowała w La Scali, a tańczyła na wielu scenach mniejszych teatrów we Włoszech, w Teatro de Cannal w Madrycie, Teatrze w Nicei, Lauf w Niemczech i wielu innych.

Adrianna

W latach 2005 – 2014 uczęszczała do Ogólnokształcącej szkoły Baletowej w Gdańsku im. Janiny Jarzynówny – Sobczak, gdzie zdobywała wiedzę oraz umiejętności taneczne pod okiem takich pedagogów jak Ałła Karpuhina, Lubov Bakhareva, Irena Tarasiewicz i Kazimierz Wrzosek, którzy również przygotowywali ją do Międzynarodowych konkursów baletowych. Następnie od 2014 roku pracowała w Teatrze Wielkim w Łodzi na stanowisku artystki baletu jednocześnie studiując zaocznie pedagogikę tańca na kierunku Taniec w Akademii Ekonomiczno – Humanistycznej w Łodzi, którą ukończyła uzyskując licencjat w 2017r. W roku 2018 zakończyła współprace z Teatrem Wielkim w Łodzi na rzecz jednolitych studiów magisterskich na kierunku Fizjoterapia w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku, które rozpoczęłam w roku akademickim 2018/2019. Obecnie całą swoją wiedzę, zaangażowanie i uwagę przekazuje swoim uczniom podczas zajęć baletowych. Udział w spektaklach baletowych takich jak Dziadek do Orzechów, Don Kichot, Kopciuszek, Królewna Śnieżka, Oniegin, Krzesany, Ziemia Obiecana Udział w spektaklach operowych takich jak :Aida, Baron Cygański, Carmen Don Giovann, My Fair Lady, Noc w Wenecji, Straszny Dwór, Turandot.

Partnerzy
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.